Адреса: 04071 Україна, Київ, Поділ, вул. Щекавицька, 30/39, оф. 4 E-mail: info@primetour.uaТел. +38 (044) 207-12-55Ліцензія туроператора АГ №580812Карта сайту

Залізничний міст. Початок ХХ ст. Київ
 
+38 (044) 207-12-55
+38 (096) 940-00-00
+38 (099) 550-00-00

Мы поддерживаем
реформы в Украине
и работаем
исключительно через
расчетный счет!
Залізничний міст. Початок ХХ ст. Київ
Вівторок, 18 Травня 2021

Меню

Екскурсії по Києву > «Будинок з химерами» запрошує гостей!

Фасад будинку

Хол центрального входу

Вид із двору


Найвідоміший та найбільш «химерний» київський особняк, водночас, і найбільш закритий. Тут, на Банковій, 10, розташований Будинок прийомів Президента України. У розкішному кабінеті великого архітектора Городецького проходять зустрічі глав держав. Але у вас з'явилася чудова можливість потрапити всередину однієї з головних визначних пам'яток Києва! Мармур парадних сходів, стіни, обшиті вільхою, вишуканий паркет, майоліка і перламутр, а головне — химерні прикраси у вигляді мисливських трофеїв і містичних чудовиськ — усе це чекає на вас при відвідуванні Будинку Городецького. Екскурсія ця — єдина можливість відвідування найвідомішого київського особняка. Тож поспішайте до «Першого екскурсійного бюро»!

Буяла весна 1901 року, коли за столиком одного з київських ресторанів зустрілися три видатних архітектори — Владислав Городецький, Олександр Кобелєв і Володимир Леонтович. Городецький поділився з колегами новиною — він вигідно придбав ділянку на стрімкому схилі Печерського плато, на вулиці Банковій. Практичний і маститий Кобелєв дивувався: як можна що-небудь будувати на такій ділянці. Городецький же повідомив, що збирається зводити там великий будинок. Мало того — планує не тільки здавати у найм квартири, але і сам у цьому будинку проживати. Кобелєв не повірив. Легенда говорить, що, приклавши руку до чола Городецького, він вигукнув: «Лише божевільному могла спасти на думку така ідея!» Городецький обурився. Архітектори уклали парі. Так почалася його напрочуд химерна, легендарна біографія.

Городецький будинок побудував. На це пішло два роки. Особняк став на двох фундаментах: частину схилу зміцнили 5-метровими палями за проектом відомого інженера Страусса, що було новаторським рішенням у світовій будівельній практиці. Будинок має різну поверховість — з верхнього, парадного, майданчика він налічує три поверхи, знизу, від площі Франка — шість. Городецький показав себе талановитим інженером і підприємливою людиною — для, говорячи сучасною мовою, «піару» свого починання він запропонував власникові цементного заводу Фора виділити для прикраси будинку «нешляхетний» бетон. Так що  будинок став одночасно і рекламою нового будівельного матеріалу. Виграли і власник заводу, і Городецький. І, звичайно ж, усі кияни та гості столиці, які отримали скарб «київського Гауді»: особняк порівнюють із творіннями великого барселонця.

Городецькому величезною мірою посприяли брати скульптори Сала — Еліа і Еудженіо. Авторству Еліа належать ліпні фігури, що прикрашають фасад та інтер'єр будівлі: слони і носороги, величезні жаби на даху, наяди верхи на вусатих дельфінах, змія, що повзе рогом будинку, скульптурна композиція «Поєдинок орла з пантерою» перед будівлею — між іншим, з автографом автора. Брат Еліа — Еудженіо виступив художником інтер'єру: саме він оформив панно вздовж сходів і створив парадний вестибюль у вигляді морського дна.

Цей хол досі є перлиною внутрішнього оздоблення будівлі. Величезний спрут, покритий перламутровими черепашками — видовище приголомшливе. У центрі сходів — скульптурна композиція у вигляді двох величезних сплетених риб із вмонтованими плафонами з електричними лампочками.

Вже з порога відвідувачі потрапляють в атмосферу бурхливої фантазії Городецького і братів Сала. Але це — тільки початок.

Стіни уздовж сходів покриті ліпниною: гірлянди дичини, оленячі роги й інші мисливські трофеї, рушниці, кинджали і фляги, поряд із зображеннями Діани-мисливиці вказують на  захоплення господаря будинку.

Найрозкішніше Городецький прикрасив власну квартиру під № 3: люстри і меблі з оленячих рогів, шкури тварин, стилізовані ліпні рослини на стінах. Плафони були також розмальовані сценами полювання.

Квартири в новому будинку, який став надзвичайно популярним, відразу ж стали апартаментами вищої категорії: вони нараховували по 8-10 кімнат, не рахуючи 2-3 кімнат для прислуги. Незважаючи на дуже високу орендну плату, бажаючих квартирувати «у Городецького» було чимало. Тут, наприклад, жив Всеволод Голубович — прем'єр-міністр Української Народної Республіки в 1917-18 роках.

Будинок був обладнаний за останніми вимогами тодішньої техніки і міг задовольнити всі забаганки мешканців: тут були загальний холодильник-льодовик, винні погреби, пральня, дві стайні, а на дворі — корівник, щоб постояльці мали можливість пити вранці молоко. Стояв на ділянці і гараж: сам Городецький купив один із перших у місті автомобілів.

Городецькому будинок належав усього трохи більше восьми років. Завзятий мисливець і мандрівник, він задумав податися на сафарі в Африку. Витрати на експедицію виходили величезні — і перед відправленням у кінці 1911 року на Чорний континент власник заклав особняк Київському товариству взаємних кредитів. Але після сафарі він опинився в таких боргах, що повернути собі будинок уже не зміг.

За радянських часів будинок займало Ветеринарне управління військового округу, а з 1948 року — відомча поліклініка № 1, яка проіснувала в будинку аж до початку 2000-х років. За цей час шедевр Городецького сильно занепав. Але тільки коли через всю будівлю пройшла тріщина, загрожуючи обвалом у бік Президентської адміністрації, в 2002 році почалася реставрація особняка.

Після капітального ремонту, який тривав два роки, третій, четвертий і п'ятий поверхи переобладнали під приміщення для проведення заходів за участю Президента України. На першому і другому поверхах розташувалися службові кабінети працівників Державного Протоколу та Церемоніалу президентського Секретаріату. Нині в будинку Городецького, згідно з офіційним сайтом Президента, знаходяться «зал для вручення вірчих грамот, урядовий зал для підписання документів та малий зал для переговорів» а також «зал для переговорів «тет-а-тет», приміщення для брифінгів та кімната для проведення урочистих святкових прийомів».

Так що у вас є можливість побачити не тільки розкішні інтер'єри будинку великого Городецького, але й доторкнутися до «життя за лаштунками» нинішньої української політики.

Відвідавши Будинок із химерами, ми прогуляємося Липками, найаристократичнішим районом Києва, де зможемо помилуватися іншими мальовничими особняками.

 

Організаційні питання:

  • Вартість екскурсії на особу складає 400 грн.
  • Тривалість пішохідної екскурсії — 2 години.
  • Екскурсії проводяться тільки по субботах у групі до 10 чоловік.
  • Для участі в екскурсії: необхідно передзвонити в офіс за тел. 207-12-44(55) і записатися на екскурсію — повідомивши ПІБ і паспортні дані.
  • Підтвердження проведення екскурсії здійснюється за 1-3 дні до екскурсії. Наш менеджер зв’яжеться з Вами за вказаним Вами номеру мобільному телефону для отримання Вашої згоди на конкретную дату.
  • На екскурсію обов’язкова наявність паспорта.

 

 

Мальовничі сходи

Кабінет Городецького

Один із реконструйованих залів


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

 

☎ +38 (099) 55-00-000, +38 (096) 94-00-000

«Будинок з химерами» запрошує гостей!


 – 

   дорослих  –     дітей

Дякуємо за Ваше замовлення!

Скоро з Вами зв'яжеться менеджер.


7 ЧУДЕС КИЄВА — оглядова екскурсія Києвом 7 ЧУДЕС КИЄВА — оглядова екскурсія Києвом

Політ на вертольоті Robinson R44 Політ на вертольоті Robinson R44

Тисячолітня Софія та стародавній Київ Тисячолітня Софія та стародавній Київ

ПІШОХІДНІ прогулянки Києвом ПІШОХІДНІ прогулянки Києвом

Головною вулицею країни — Хрещатиком Головною вулицею країни — Хрещатиком

Вечірній Київ Вечірній Київ

Мурали Києва Мурали Києва

Містичний Київ Містичний Київ

Без Подолу Київ неможливий Без Подолу Київ неможливий

Києво-Печерська Лавра Києво-Печерська Лавра

Андріївський узвіз — київський Монмартр Андріївський узвіз — київський Монмартр

Музей народної архітектури та побуту України Музей народної архітектури та побуту України

Особняки Печерська Особняки Печерська

Історія єврейської громади у Києві Історія єврейської громади у Києві

Кирилівський храм: пам\'ятка архітектури ХІІ століття Кирилівський храм: пам'ятка архітектури ХІІ століття

Київ у житті та творчій долі Т. Г. Шевченка Київ у житті та творчій долі Т. Г. Шевченка

Смарагдове намисто Києва Смарагдове намисто Києва

Літературний Київ Літературний Київ

Київ Булгакова: будинки і вулиці Майстра Київ Булгакова: будинки і вулиці Майстра

Архітектурний літопис Києва Архітектурний літопис Києва

Історії кохання, народжені в Києві Історії кохання, народжені в Києві

Ангели й демони Михайла Врубеля Ангели й демони Михайла Врубеля

Мости Києва Мости Києва

Місто-герой Київ Місто-герой Київ

Мистические места Киева Мистические места Киева

Загадковий Китаїв Загадковий Китаїв

Храми і монастирі Києва Храми і монастирі Києва

Дива Феофаніі Дива Феофаніі

Храми богів Храми богів

Обхідні монастирі Києва Обхідні монастирі Києва

Ранок її життя Ранок її життя

Екскурсія по Оболоні: Сюрпризи київської Оболоні Екскурсія по Оболоні: Сюрпризи київської Оболоні

Екскурсія Дніпром на теплоході Екскурсія Дніпром на теплоході

Екскурсія трамвайчиком Екскурсія трамвайчиком

«Будинок з химерами» запрошує гостей! «Будинок з химерами» запрошує гостей!