![]() |
![]() |
![]() |
Музей існує з 2007-го року, а став доступний відвідувачам тільки з 2010-го |
Статуетка самого Черновецького, окремі деталі якої зроблені з чистого золота | Надзвичайно дорогий дарунок — ніж із дпмаської сталі, руків’я якого виконане з бивня мамонта |
Адреса: вул. Хрещатик, 36, будівля Київської мерії
Телефон: (044) 278-13-47 (замовлення екскурсій).
Час роботи: понеділок — п'ятниця, 10.00 - 18.00
Цей музей — одна з « найпікантніших» перлин у намисті київських музеїв. Його оточує аура причетності до побуту чиновників — і, водночас, він може розвеселити своїх відвідувачів. Адже чого тільки не дарували київському меру Леоніду Черновецькому! Мабуть, на всіх експонатах музею лежить відбиток цієї неординарної особистості — бо подарунки йому дарували теж незвичайні, з «родзинкою».
Сам музей існує з 2007 року, але став доступним для відвідувачів тільки в 2010-му. Так що він — один із найновіших у столиці. Тепер кияни та гості міста можуть побачити близько 300 найрізноманітніших подарунків, із якими до київського градоначальника приїжджали гості. Вартість деяких сягає сотень тисяч євро! Скажімо, надзвичайно дорогі ніж із дамаської сталі, ручка якого зроблена з бивня мамонта, срібна монета номіналом 100 грн. вагою... 1 кг або найприкметніший подарунок музею — статуетка самого Черновецького, деякі деталі якої зроблені з чистого золота. Оригінальна і її композиція: Черновецький тримає в руках тризуб, розташований на синьому тлі, а замість серця у нього люди (треба розуміти, що символізують жителів Києва). Цей подарунок, що примітно, презентував меру рідний син.
Є тут і коньяк 57-річної витримки (подарований Черновецькому на його 57-річний ювілей), і гаванські сигари, і вручну вишиті ікони. Окремий блок подарунків — від секретаря Київської міськради Олеся Довгого. Серед них — телефонний апарат із корпусом з оніксу, статуетка індійського божества і дерев'яна гетьманська булава.
У музеї виставлені далеко не всі подарунки першим особам київської адміністрації і депутатам міськради. Наприклад, тільки у 2009 році сюди здали 140 подарунків, але лише 39 із них виставили на огляд. Інші подарунки знаходяться, як стверджують, у фондах. Свого часу Л. Черновецький видав указ, згідно з яким усі презенти, чия вартість перевищує 1000 гривень, повинні передаватися в цей музей.
Самостійно музей відвідати не можна. Знаходиться він у будівлі київської мерії. Тому для екскурсії потрібно зробити заявку телефоном.