Адреса: 04071 Україна, Київ, Поділ, вул. Щекавицька, 30/39, оф. 4 E-mail: info@primetour.uaТел. +38 (044) 207-12-55Ліцензія туроператора АГ №580812Карта сайту

Цвіте альбіцція шовкова Евпаторія, АР Крим
 
+38 (044) 207-12-55
+38 (096) 940-00-00
+38 (099) 550-00-00

Мы поддерживаем
реформы в Украине
и работаем
исключительно через
расчетный счет!
Цвіте альбіцція шовкова Евпаторія, АР Крим
Субота, 07 Грудня 2019

Меню

Музеї Києва > Національний музей «Меморіал пам’яти жертв голодоморів в Україні»

 

     

 

Найновіший музей Києва, відкритий у повному обсязі у 2009 році, присвячений масштабної історичної трагедії України. Його внутрішня композиція побудована за сучасними принципами організації музейного простору - з використанням інтерактивних засобів, з демонстрацією фільмів і відповідним акустичним наповненням. Музей нещодавно отримав статус Національного. Поряд з музеєм «Чорнобиль» і музеєм історії Великої Вітчизняної війни меморіальний комплекс «Білої свічки» став пам'ятником однієй з найбільш значущих трагічних подій українського ХХ століття. Засновником Музею є Український інститут національної пам'яті, очолюваний академіком І. Юхновським.

Три великих голоду пережила Україна за тридцять років - 1921-22, 1932-33 і 1946 років. Плюс до того - колективізація 1928-31 років, придушення селянського опору в 1920-х - перманентної війни більшовицького режиму з традиційним укладом і «власницьким інстинктами» українського селянина, який, нарешті, начебто, отримав землю від тих же більшовиків, але тут же був приречений ними спочатку на продрозверстку, а потім - через голод і розкуркулення – загнаний в колгоспне рабство. Розкуркулення призвело до ліквідації найбільш продуктивних селянських господарств, до фізичного знищення та депортації тисяч селянських сімей. Завершальним етапом планомірних дій, спрямованих на знищення української нації, стало вбивство голодом у 1932-33 роках. Більшовики розрахували правильно: після такого удару, як вимирання цілого шару «схильних до власництва» селян - ядра української нації, носіїв традиційних цінностей - іншим нічого не залишалося, як покірно йти в колгосп. Гігантська програма індустріального ривка передбачала тотальну уніфікацію радянської імперії: селяни повинні були стати покірними гвинтиками, що дають хліб на експорт в обмін на обладнання і технології, рабами, що кидають останні колоски і власне життя в топку химерної ідеї комуністичного пролетарської держави.

Музей вирішений як частина цілого меморіального комплексу, побудованого поруч з ще одним священним для українців місці - біля Алеї Слави, на якій поховані захисники і визволителі Києва останньої війни, на валах Старої Київської фортеці, біля Святої Лаври. При вході на територію музею розміщені скульптури ангелів у скорботі - зберігачів душ померлих. У центрі Майдану Пам'яті, по колу якій розміщені кам'яні жорна - «жорна історії», які перемолотили мільйони життів, стоїть скульптура «Дівчинка з колосками». За ці горезвісні три колоски сталінський режим відправляв у табори, не залишаючи селянинові шансів вижити.

Сам музей розміщується в просторі під Свічею пам'яті, прикрашеної бронзовими журавлями - символом відродження нації. Чорний лабрадорит по обидва боки сходів, що веде в музей, символізує зорану землю, врожаєм з якої так і не змогли скористатися селяни в ті страшні роки.

Зал пам'яті вирішений як меморіальний простір. Тут кожен може запалити свічку, віддавши данину пам'яті загиблим. У центрі залу - символічний вівтар. На стендах - загальнодоступні книги-мартирологи з іменами мільйонів жертв: відвідувачі часто знаходять тут своїх родичів. Такі моменти неможливо висловити словами...

В ході екскурсії демонструються два фільми - тривалістю 24 і 18 хвилин - розповідають про страшний злочин більшовицького режиму. На виході з музею, над схилами Дніпра - алея тих самих «чорних дощок»: на ній написані села, вимерлі від голоду, і ті, в яких померла більша частина населення. Таких сіл - тисячі по всій Україні. Голодомор став причиною демографічної катастрофи: тільки прямі жертви голоду склали 3,4 мільйона чоловік, дефіцит народжуваності склав 1,1 мільйон. Як повернулася б наша історія, якби це покоління увійшло в життя повністю живим?

Бринить Дзвін пам'яті над схилами Дніпра. Горять свічки... Які не були баталії і політичні акценти сьогодення, сухі переліки померлих із книг-мартирологів і цинічно-практичні цитати вождів більшовизму говорять нам страшну правду. І її ми не маємо права забувати.

Зал наповнений предметами загиблої селянського життя: по колу стоять човни, вози, знаряддя праці. Вражають сімейні фото померлих у ті роки. Ось молода селянська пара - красиві, усміхнені, сповнені віри в краще майбутнє, яке їм обіцяє влада. Незабаром їх накриє чорна тінь Голодомору. Ось фото великої селянської сім'ї, зроблене за кілька років до трагедії: майже два десятки людей на фоні традиційної української хати. Вони радісно дивляться в об'єктив - символ цивілізації і прогресу, щастя нового світу, начебто принесеного їм Радами. Скоро люди в галіфе занесуть це село, як і тисячі інших, на «чорні дошки» тотально вимерлих районів. З зображених на фото не виживе ніхто... Всі вони, як і мільйони інших, були вбиті режимом і поховані в братських могилах, яких незличено на території України.Національний історико-культурний заповідник «Софія Київська» Національний історико-культурний заповідник «Софія Київська»

Києво-Печерський історико-культурний заповідник Києво-Печерський історико-культурний заповідник

Музей історичних коштовностей України Музей історичних коштовностей України

Музей мікромініатюр Миколи Сядристого Музей мікромініатюр Миколи Сядристого

Національний музей історії України Національний музей історії України

Київський музей російського мистецтва Київський музей російського мистецтва

Музей мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків (Київський музей Західного та Східного мистецтва) Музей мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків (Київський музей Західного та Східного мистецтва)

«Шоколадний будиночок» (філія Київського музею російського мистецтва) «Шоколадний будиночок» (філія Київського музею російського мистецтва)

Національний художній музей України Національний художній музей України

Музей народної архітектури та побуту (Пирогово) Музей народної архітектури та побуту (Пирогово)

Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.» Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.»

Національний музей «Чорнобиль» Національний музей «Чорнобиль»

Національний музей літератури України Національний музей літератури України

Музей книги і друкарства України Музей книги і друкарства України

Національний музей українського народного декоративного мистецтва Національний музей українського народного декоративного мистецтва

Державний музей театрального, музичного та кіномистецтва України Державний музей театрального, музичного та кіномистецтва України

Музей голограм Музей голограм

Музей «Золоті Ворота» Музей «Золоті Ворота»

Музей «Андріївська церква» Музей «Андріївська церква»

Музей «Кирилівська церква – пам’ятка архітектури XII сторіччя» Музей «Кирилівська церква – пам’ятка архітектури XII сторіччя»

Національний науково-природничий музей Національний науково-природничий музей

Музей ФК «Динамо» Музей ФК «Динамо»

Київський меморіальний будинок-музей Михайла Булгакова Київський меморіальний будинок-музей Михайла Булгакова

Музей однієї вулиці Музей однієї вулиці

Аптека-музей Аптека-музей

Міжнародний музей української вишивки Міжнародний музей української вишивки

Музей історії Михайлівського монастиря Музей історії Михайлівського монастиря

Історико-архітектурна пам’ятка-музей «Київська фортеця» Історико-архітектурна пам’ятка-музей «Київська фортеця»

Меморіальний музей академіка медицини М. Стражеска Меморіальний музей академіка медицини М. Стражеска

Національний музей медицини України Національний музей медицини України

Музей Української Народної Республіки (УНР) Музей Української Народної Республіки (УНР)

Національний музей «Меморіал пам’яти жертв голодоморів в Україні» Національний музей «Меморіал пам’яти жертв голодоморів в Україні»

Музей радянської окупації Музей радянської окупації

Кабінет-музей В\'ячеслава Чорновола Кабінет-музей В'ячеслава Чорновола

Музей культурної спадщини Музей культурної спадщини

Державний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» Державний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили»

Музей Шолом-Алейхема Музей Шолом-Алейхема

Меморіальний музей Валерія Лобановського Меморіальний музей Валерія Лобановського

Центральний музей Збройних сил України Центральний музей Збройних сил України

Центральний музей державної прикордонної служби України Центральний музей державної прикордонної служби України

Український центр народної культури «Музей Івана Гончара» Український центр народної культури «Музей Івана Гончара»

«Мамаєва Слобода» - козацький куточок у Києві «Мамаєва Слобода» - козацький куточок у Києві

Музей гетьманства Музей гетьманства

Музей авіації Музей авіації

Музей води (водно-інформаційний центр) Музей води (водно-інформаційний центр)

Музей пожежної справи Музей пожежної справи

Національний музей Т. Г. Шевченка Національний музей Т. Г. Шевченка

Центральний державний архів-музей літератури та мистецтва України Центральний державний архів-музей літератури та мистецтва України

Педагогічний музей України Педагогічний музей України

Політехнічний музей КПІ Політехнічний музей КПІ

Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського

Літературно-меморіальний будинок-музей Т. Шевченка в Києві Літературно-меморіальний будинок-музей Т. Шевченка в Києві

Літературно-меморіальний будинок-музей Т. Шевченка «Хата на Пріорці» Літературно-меморіальний будинок-музей Т. Шевченка «Хата на Пріорці»

Київський музей О. С. Пушкіна Київський музей О. С. Пушкіна

Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського

Музей видатних діячів української культури - Лесі Українки, Михайла Старицького, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського Музей видатних діячів української культури - Лесі Українки, Михайла Старицького, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського

Київський літературно-меморіальний музей-квартира П.Тичини Київський літературно-меморіальний музей-квартира П.Тичини

Літературно-меморіальний музей-квартира М. Бажана Літературно-меморіальний музей-квартира М. Бажана

Будинок-музей Марії Заньковецької Будинок-музей Марії Заньковецької

Музей-майстерня Івана Кавалерідзе Музей-майстерня Івана Кавалерідзе

Музей-квартира композитора В. Косенка Музей-квартира композитора В. Косенка

Музей поета Дмитра Луценка Музей поета Дмитра Луценка

Музей хліба Музей хліба

Музей головної астрономічної обсерваторії України Музей головної астрономічної обсерваторії України

Музей Київської обсерваторії Музей Київської обсерваторії

Музей іграшки Музей іграшки

Музей пошти Музей пошти

Музей телебачення Музей телебачення

Музей циркового мистецтва Музей циркового мистецтва

Музей подарунків Київської мерії Музей подарунків Київської мерії

Музей Магдебурзького права (Музей історії київського самоврядування) Музей Магдебурзького права (Музей історії київського самоврядування)

Національний музей бджільництва України Національний музей бджільництва України

Музей істории київскої благодійності (будинок Петра Першого)  Музей істории київскої благодійності (будинок Петра Першого)

Музей історії Святошинського району Музей історії Святошинського району

Державний історико-меморіальний заповідник «Лук’янівське кладовище» Державний історико-меморіальний заповідник «Лук’янівське кладовище»

Музей воскових фігур Музей воскових фігур

Музей історії туалету Музей історії туалету

Музей історії каналізації м. Києва Музей історії каналізації м. Києва

Музей вторсировини Музей вторсировини

Музей київського метрополітену Музей київського метрополітену

Музей української ікони «Духовні скарби України» Музей української ікони «Духовні скарби України»

Музей сучасного мистецтва Музей сучасного мистецтва

Культурно-мистецький та музейний  комплекс «Мистецький Арсенал» Культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал»

Центр сучасного мистецтва «Пінчук Арт Центр» Центр сучасного мистецтва «Пінчук Арт Центр»

Музей спортивной славы Украины Музей спортивной славы Украины

Археологический музей Археологический музей

Музей історії уряду України Музей історії уряду України

Музей истории Михайловского монастыря Музей истории Михайловского монастыря