Адреса: 04071 Україна, Київ, Поділ, вул. Щекавицька, 30/39, оф. 4 E-mail: info@primetour.uaТел. +38 (044) 207-12-55Ліцензія туроператора АГ №580812Карта сайту

Будинок з химерами, арх.Городецький, Київ
 
+38 (044) 207-12-55
+38 (096) 940-00-00
+38 (099) 550-00-00

Мы поддерживаем
реформы в Украине
и работаем
исключительно через
расчетный счет!
Будинок з химерами, арх.Городецький, Київ
Субота, 15 Грудня 2018

Меню

Лікувальні тури > Швейцарія

Аташе з питань оборони
при посольстві Швейцарії в Україні та Білорусі,
полковник Генерального штабу
збройних сил Швейцарії
Крістоф Брун

Аташе з питань оборони
при посольстві Швейцарії в Україні
Крістоф БРУН:

«КОЖНЕ МІСТО І КРАЙ В УКРАЇНІ
ПРОПОНУЄ БАГАТО ЦІКАВОГО ТИМ,

ХТО ОРІЄНТОВАНИЙ НА ПІЗНАННЯ
В ОБЛАСТІ ГЕОГРАФІЇ, КУЛЬТУРИ Й ІСТОРІЇ»

Швейцарія рай у центрі Європи. Країна, що асоціюється з такими поняттями, як банківська система, годинник, шоколад, ножі та лижний відпочинок, притягує мимоволі − як місце респектабельного відпочинку, тихий куточок із високим рівнем життя, де люди живуть, із точки зору українця, дійсно катаючись як швейцарський сир у маслі. А що думають про нашу країну самі швейцарці? Як вони уявляють собі Україну? Що відчувають, приїжджаючи сюди?

Ми вирішили звернутися з цими запитаннями до людини, яка має можливість порівняти обидві країни. Аташе з питань оборони при посольстві Швейцарії в Україні та Білорусі, полковник Генерального штабу збройних сил Швейцарії Крістоф БРУН − співрозмовник «Першого екскурсійного бюро». Почути його дуже повчально. Водночас розумієш, який величезний туристичний, пізнавальний потенціал в України та її столиці, і скільки ще належить зробити, тим більше, напередодні чемпіонату Євро-2012. Виявляється, європейського туриста вразити нашою країною дуже легко − і вразити позитивно. Народившись у місті Люцерн, Крістоф Брун також влучно характеризує для українських мандрівників туристичні можливості своєї країни та рідного міста.


 

 

 

ГЕОГРАФІЯ
  Швейцарія розташована в серці Європи. Кордони має з Німеччиною на півночі, Францією на півночі і заході, Італією на півдні, Австрією  та Ліхтенштейном на сході. Площа країни - 41,3 тис кв. км. Більша частина території розташована в Альпах, лише на півночі можна зустріти рівнинні землі. Висота Альп більше за 4000 м-метрів, тому їх вершини покриті льодовиками, що дають початок  гірським річкам. Найвища точка - пік Дюфур (4634 метрів). На заході підноситься інший гірський масив - Юра. Він не такий високий. Його найвища точка  в межах Швейцарії, гора Мон - Тандр, складає 1679 м. У центральній частині країни знаходиться Швейцарське плоскогір'я. Країна не має виходу до моря, проте вона багата річками та озерами. Найбільші річки - Рейн, Рона, Інн, Аре, Тічино.

Чим справді славиться Швейцарія - так це озерами. Вони мають льодовикове походження, тому мають витягнуту форму та велику глибину. Загалом налічується близько 600 озер, найбільші - Женевське, Боденське, Цюріхське, Невшательське.  Озера надзвичайно красиві  та чисті.

КЛІМАТ

Швейцарія відноситься до помірно континентальної кліматичної зони. Але, говорячи про клімат цієї країни, варто мати на увазі, що близько 60% її території зайнято горами, тому тут можна за декілька годин потрапити з зими в літо. Альпи є своєрідним бар'єром, що перешкоджає надходженню холодних арктичних мас на південь, а теплих субтропічних - на північ. У північних кантонах зима м'яка і триває приблизно 3 місяці: з грудня по лютий. В цей час мінімальна температура становить  -1...-4, максимальна +2...+5 градусів. Влітку (з червня по серпень) вночі, зазвичай, +11...+13 градусів, в денні години повітря прогрівається до +22...+25 градусів. Опадів випадає досить багато протягом  усього року. Їхній максимум доводиться на літній період (до 140 мм на місяць), мінімум на період з січня по березень (ледве більше 60 мм на місяць).
На півдні зимові температури практично такі ж, а літні - вище. Середня мінімальна температура становить +13...+16, середня максимальна +26...+28. Опадів у цьому районі випадає ще більше. З березня по листопад тут випадає більше 100 мм опадів на місяць, причому з червня по серпень ця кількість наближається до 200 мм. Найменше  опадів випадає в січні та лютому (близько 60 мм).
Погода в горах залежить від висоти місцевості. У високогір'ях взимку сніжно. Температура більшу частину року (з жовтня по травень) як уночі, так і вдень нижче нуля. В самих холодних місяцях (січні та  лютому) у нічні години температура знижується до -10...-15, вдень - до -5...-10. Тепліше всього в липні та серпні (вночі 2...7, вдень 5...10 градусів). Максимальна висота снігу спостерігається, як правило, на початку квітня. На висоті 700 метрів він тримається 3 місяці, 1000 метрів - 4,5 місяці, 2500 метрів - 10,5 місяців.
Кращий час для відвідування:
Вибір кращої пори року для відвідування залежить від мети поїздки. На озерах найкраще  відпочивати з червня по вересень (але варто врахувати, що в цей час ціни досить високі). Гірськолижні курорти працюють з кінця листопада по квітень.


ВІЗИ, ПРАВИЛА В'ЇЗДУ, МИТНІ ПРАВИЛА
Для в'їзду необхідно одержати Шенгенскую візу.

При поверненні зі Швейцарії обмежень на вивіз товарів немає. Обмеження на ввіз/вивіз валюти відсутні.

Туристи мають право на відшкодування ПДВ, а також знижки при покупці на суму понад 500 франків в одному магазині. Це не поширюється на плату за продукти, харчування та проживання в готелі. Для оформлення знижок необхідний паспорт. При покупці на суму більше 500 фр. необхідно одержати у продавця та заповнити спеціальну форму, потім поставити на неї штамп на митниці при виїзді з країни, а після прибуття додому відіслати до Швейцарії та через кілька тижнів одержати чек з відшкодуванням. У великих магазинах (наприклад, при покупці годинника) можуть відняти закладені відсотки (6,5 %) з суми покупки і тоді залишиться тільки опустити жовтогарячий конверт після проходження паспортного контролю. Якщо відсоток не був віднятий із загальної суми, то оформлюється Tax-Free з урахуванням загальної суми (перевірте, щоб чек був блакитного або рожевого кольору), і тоді після проходження паспортного контролю його можна пред'явити, поставити штамп аеропорту та одержати свій відсоток у банку (на території аеропорту).

ГІРСЬКІ ЛИЖИ

Завдяки тому, що дві третини країни займають гори, Швейцарія стала дійсним раєм для гірськолижників та альпіністів. Швейцарські Альпи заслужено вважають батьківщиною альпінізму та гірськолижного спорту. Відмітна риса швейцарських гірськолижних курортів - високий рівень сервісу та комфорту, а швейцарський рівень підготовки трас вважається еталоном в усьому світі. Велика кількість сучасних підйомників, їх висока пропускна здатність та відсутність черг навіть у самий розпал сезону гарантує приємне катання з листопада по квітень, а на курортах Церматт і Саас-Фі - навіть влітку. Найбільш популярні гірськолижні курорти: Гриндельвальд, Энгельберг, Санкт - Мориц, Давос, Церматт, Вербье, Саас - Фе, Кран - Монтана.
 

 


На гірськолижних курортах Швейцарії, хоча й не часто, але все-таки  зустрічаються важкі ділянки: круті, небезпечні, розташовані по краях льодовика. Для починаючих туристів і туристів середнього рівня вони навряд чи підійдуть. А от для професіоналів екстремальні умови спуску принесуть масу задоволення.

Церматт розташований на південно-заході Швейцарії. Найвища  крапка в межах цього курорту - гора Кляйн Матерхорн (3885 м). По якості трас і снігу Церматт входить до десятки кращих альпійських курортів. Це прекрасне місце для експертного катання. В той же час створені прекрасні умови для початківців, кращими районами для катання яких є Горнерграт і Суннега - Блауххерд-Ротхорн. Представлено траси різної складності - 11 синіх, 17 червоних і 11 чорних. Найбільш складний для катання район - Трифтьи - має горбисті чорні траси. Мабуть, це взагалі один із самих
 
складних регіонів катання в Альпах. Підйомники: 2 фунікулери, 10 кабінних, 4 гондольних, 4 крісельних та  17 бугельних підйомники. Кататися в Церматте можо як взимку, так і влітку. На курорті повністю заборонено рух автомобільного транспортуб  тому повітря абсолютно чисте. Крім того, Церматт славиться одними з кращих гірських ресторанів у світі.
 Саас-Фі оточене горами-"чотирьохтисячниками". Крім 100 км трас для гірських лиж, тут є траси для рівнинних лиж, санні траси, закриті та відкриті ковзанки, фітнесс-центр. А після катання можна розслабитися в одному з 60 ресторанів. За свої достоїнства цей гірськолижний курорт заслужив назви "перлина Альп".

Мальовничий курорт Гріндельвальд розташований у центрі Бернських Альп. Найвищі  вершини - Айгер (3970 м), Менх (4099 м), і Юнгфрау (4158 м). Більше 45 фунікулерів, підйомників і ліфтів доставляють гірськолижників до старту більш ніж 200 км різних трас. Гріндельвальд - курорт зимових видів спорту: гірські лижі, сноуборд (у тому числі внетрасовое катання та катання на льодовиках), катання на ковзанах і санках, бігових лижах. Щорічно тут, високо на льодовику, проводиться Фестиваль снігових скульптур, які потім всю зиму прикрашають місто.

Курорт Енгельберг розташований недалеко від міста Люцерн. Це один з найстарших і мальовничих курортів, назва якого можна перевести як "гора ангела". Висоти в цьому районі коливаються між 1050 і 3028 м; загальна довжина трас - 82 км, працює 27 підйомників.

Сан- Моріц - це "космополітичний" курорт з прекрасними готелями та великим вибором ресторанів. Взимку тут проводиться більше 150 різних цікавих заходів. Крім традиційних зимових заходів (змагання з поло й крикету на льоді замерзлого озера, знаменитий лижний марафон Енгандіни і т.д.) проводиться, наприклад, фестиваль класичної музики "Сніг і симфонія". Загальна довжина трас Сан-Моріца становить 350 км, більшість з яких - червоні. Працює 58 підйомників.

Давос розташований на південно-сході Швейцарії поруч з австрійським кордоном. Давос займає особливе місце в історії зимових видів спорту, оскільки саме тут на початку 1930-х років відкрився перший в світі підйомник. 315 кілометрів лижних трас Давосу поділені на сім зон (Parsenn, Pіscha, Strela-Schatzalp, Rіnerhorn, Madrіsa і Gotschna), деякі з них зв'язані підйомниками. Зона Parsenn - найбільша й популярна. Через популярність Давосу та через те, що підйомники з Дорф і Платц - фунікулерного типу і через це не можуть вмістити велику кількість людей, у підйомників до трас бувають довгі черги. Спуски в основному червоні та блакитні, але для майстрів є трохи офф-пістов, в тому числі 18-кілометровий спуск у Фидерис. Перепад висот - 1300 м.

Верб’є  входить до складу одного з найбільших в світі районів катання "Чотири долини", який з’єднує траси Верб’є, Ненда, Цумаз, Вейсоназ. Для гірськолижників - численні траси й швидкісні підйомники, для аматорів сноуборда - сноупарк з халф-пайпом. Перепад висот - від 1500 до 3300 м, загальна довжина трас - 200 км, підйомників - 48. Головна визначна пам'ятка Верб’є - цілинні спуски (6 зон катання). В 1994 р. на курорті почалося глобальне відновлення підйомників, що триває донині . Верб’є побудовано у стилі "шалє" і притягує відвідувачів атмосферою традиційного альпійського села.

Кран - Монтана відомий детально розробленою системою підйомників. Спуски, головним чином середньої складності, відрізняються різноманітністю; складних трас небагато. Нижні ділянки трас дуже мальовничі, тому що пролягають через ліси. Ці курортні городки мають повний набір не тільки "апре-скі", але й усього різноманіття і міського відпочинку та розваг. У Кран-Монтана добре розвинена готельна та торговельна інфраструктура.

ВІДПОЧИНОК НА ОЗЕРАХ

Швейцарію не часто вибирають для такого виду відпочинку. Але обравши, тому , хто відпочиває будуть гарантовані: тиша, спокій, гарні пейзажі та європейський комфорт. Пляжі на озерах трав'янисті, піщаних практично немає. Власних пляжів у готелів немає та платних муніципальних теж немає. Лежаки та парасольки можна знайти лише на території готелів, поруч з басейном. Женевське озеро - найбільше  в Європі. Вода в ньому чиста, але досить прохолодна, купатися можна лише в липні - серпні. В основному туристів приваблюють тут не стільки пляжі, скільки чисте повітря, теплий клімат і поєднання субтропічної рослинності з засніженими гірськими вершинами. Сама тепла вода в Луганському озері та озері Маджоре. Клімат і рослинність тут субтропічні та разюче відрізняються від іншої Швейцарії. Вода тепла з червня по вересень.

ЛІКУВАЛЬНО-ОЗДОРОВЧИЙ ТУРИЗМ

Гірське повітря сам по собі є корисним, а в сполученні з високим рівнем медицини робить багато курортів країни привабливими для лікування нервової системи та оздоровлення організму.

З гірськокліматичних курортів слід зазначити наступні: Ароза, Давос, Інтерлакен, Лезен, Понтрезіна, Сан-Мориц, Церматт. Основні лікувальні фактори: чистий, сухий, насичене озоном повітря та м'який клімат. Рекомендується для лікування захворювання легенів, анемії й функціональних розладів нервової системи.

З бальнеологічних курортів великою популярністю користуються: Баден, Бад-Рагац, Бе-ле-Бен, Сан-Мориц, Шинцнах. Основні лікувальні фактори, це: мінеральні джерела. Їхні термальні води застосовують для ванн, зрошень, купань у басейні, для питного лікування, а також грязелікувальних процедур. З успіхом лікують захворювання серця та судин, опорно-рухового апарата, травлення, а також гінекологічні захворювання.

ЭКСКУРСІЇ

На території Швейцарії можна зустріти сліди різних цивілізацій. Про римлянах нагадують руїни в Nyon і Avenches. Романські та готичні пам'ятки архітектури можна знайти в Базелі, Женеві, Лозанні. Збереглася міцність часів Ренесансу, Castello dі Montebello. Багато представлено барокко. Його головний пам'ятник - знаменитий собор у Санкт-Галлені перебуває під охороною ЮНЕСКО. У центральній Швейцарії знаходяться святині прочан Sachseln, Fuelі й Ranft. Різноманітна так само й культурне життя - кожне велике місто має свій театр та симфонічний оркестр. Зокрема відомі Оперний театр у Цюріху й Grand Theatre у Женеві. 600 музеїв Швейцарії відкриті для відвідувачів та радують різноманіттям експозицій. В одній з долин середньої Швейцарії збереглися спогади про Суворова, що командував тут російською армією. На перевалі Сан Готтард є незвичний пам'ятник російським солдатам, вирубаний у скелі.

 

 


 

 

  Країна має великий успіх в іноземних туристів.
Основні екскурсії пов'язані з природними визначними пам'ятками. Це Альпи, Женевське й Боденське озера, а також водоспад Райнфаль у Східній Швейцарії та перевали, що зв'язують Південну Швейцарію з Італією.

Неподалік  від Великого Сен-Бернарского перевалу (2469 м) розташований монастир, у якому дотепер   виводять сенбернарів. Він і дав назву цим собакам, який вивели спеціально для порятунку потерпілих від сходу лавин.
На Сен-Готардском перевалі солдати Суворова штурмували Чортів міст. На згадку про це в скелі вибитий 12-метровий хрест.
 
Під час подорожі в Цюріх інтерес представляє відвідування історичного центру - Нідерхорф, церква Св. Петра з самим більшим у Європі годинним циферблатом, церква Флаумюнсткірхе з вітражами Крокувала. В місті є багато цікавих музеїв: етнографічний та археологічний музеї, олов'яних фігур і образотворчих мистецтв, конструктивного мистецтва й годин, центр сучасного мистецтва, технопарк.
В столиці цікаво подивитися будинок парламенту, музей мистецтв, історичний музей, музей Альп і погуляти по центру міста (XVІІІ в.).
В Люцерні барто подивитися на кріпосну стіну Музегмауер (1400 р.) та церкву Ієзуітенкірхе в стилі барокко, а в Монтре - Шильонский замок. Шильонскій замок - це самий відомий замок Швейцарії, був побудований в 13-м столітті. Він перебуває на маленькому острівці на східному краї Женевського озера. Колись замок відвідав Лорд Байрон і в 1816 році написав поему "В'язень Шильона" про долю Франсуа Боніварде.
Франсуа Боніварде був найвідомішим  в'язнем цього замка з 1530 по 1536 роки. Він був арештован за те, що намагався принести протестантизм у Швейцарію. Замок також був важливим середньовічним фортом і займав стратегічне положення на дорозі з Бургундії в Італію. Зараз замок ретельно відреставрований і відвідувачам доступні всі приміщення від підземель, у яких розташовувалася в'язниця, до веж. У приміщеннях замка можна подивитися на колекцію середньовічної зброї й інших предметів, знайдених під час розкопок.

Женева цікава замком (XVІІІ в.) та квітковими годинниками з найбільшої  у світі секундною стрілкою. Також у місті є палац Сент-П’єр (XІІ-XІІІ вв.) та вівтар Конрада Вітца в музеї мистецтва та історії.

НАСЕЛЕННЯ

В 1997 році населення Швейцарії становило 7 млн. 97 тис. чоловік. Воно представлено 4 етнічними групами- германо-швейцарцями (4,3 млн. чоловік), франко-швейцарцями (1,3 млн. чоловік), італо-швейцарцями (200 тис. чоловік) і ретороманцами. Також там проживають італійці, німці, іспанці, французи, австрійці. Загальна чисельність іноземців становить близько 1 млн. чоловік. Германо-швейцарці живуть в центрльных та східних кантонах, швейцарці - у західних, італо-швейцарці - у південних, ретороманцы - в гірських областях кантону Граубюнден.

МОВА

В конституції Швейцарії державними мовами названі німецька, французька, італійська та ретороманский. Практично кожний житель цієї країни говорить на двох мовах. У наш час широке поширення одержала англійська мова.

РЕЛІГІЯ

48% населення сповідають католицизм, 46% - протестантизм, 6% - інші релігії.

ЧАСОВА РІЗНИЦЯ
Різниця в часі з Києвом мінус 1 година.
 

 

 

ЩО ПОДИВИТИСЬ

☎ +38 (099) 55-00-000, +38 (096) 94-00-000

Швейцарія


 – 

   дорослих  –     дітей

Дякуємо за Ваше замовлення!

Скоро з Вами зв'яжеться менеджер.