Адреса: 04071 Україна, Київ, Поділ, вул. Щекавицька, 30/39, оф. 4 E-mail: info@primetour.uaТел. +38 (044) 207-12-55Ліцензія туроператора АГ №580812Карта сайту

Андріївська церква та Історичний музей, Київ.
 
+38 (044) 207-12-55
+38 (096) 940-00-00
+38 (099) 550-00-00

Мы поддерживаем
реформы в Украине
и работаем
исключительно через
расчетный счет!
Андріївська церква та Історичний музей, Київ.
Середа, 30 Листопада 2022

Меню

Новини Культури >  М.Лубківський: "Гостинний двір" буде мати подвійне призначення

 КИЇВ. 28 квітня. УНН. Голова наглядової ради ПАТ “Укрреставрація” Маркіян Лубківський бачить майбутнє Гостинного двору в зміксованому призначенні. Таку думку він висловив у коментарі УНН.

“Гостинний двір буде мати зміксоване, або подвійне значення. З позиції забудовника, абсолютно аргументованої і законної, це буде комерційний об’єкт. З іншого, це об’єкт суспільного значення, навіть і не будучи пам’ятником архітектури. Є ідея, яка вже сьогодні погоджена з забудовником, що там будуть розміщені суспільно значимі заклади”, — зазначив М.Лубківський.

За його словами, в Гостинному дворі можна було б розмістити галереї українських художників чи українські видавництва. Що стосується комерційного майбутнього Гостинного двору, то там планують розмістити магазини європейських брендів.

“Там будуть магазини світових сучасних європейських брендів. Це не буде блошиний ринок. Це будуть серйозні компанії, які будуть торгувати через франшизи та ліцензії” — повідомив М. Лубківський.

Крім того, Лубківський повідомив, що після завершення будівельних робіт, які зараз проводить компанія ПАТ “Укрреставрація” Гостинний двір залишиться доступним для киян. Також він зазначив, що данні роботи, не є перебудовою та майже не змінять зовнішнього вигляду будівлі. В майбутньому Гостинний двір одержить скляний дах внутрішнього двору. Поверховість та розміри будівлі теж не зміняться.

“Це реконструкція, ніяка не перебудова. Единий елемент перебудови, хоча я його називаю реконструкцією, це будівля одержить скляний дах. Буде накритий сам двір, внутрішня частина, щоб захистити і використати цей простір. Такі дахи є у Відні, Риму, Мілану, Лондона. Двір буде мати такий вигляд, до якого сьогодні звикли кияни. Але це буде з точки зору привабливості зовсім інша будівля”, — повідомив голова наглядової ради.

Також М.Лубківський наголосив, що Гостинний двір не є пам’яткою архітектури та був повністю перебудований за часів СРСР.

“Він був реконструйований у 1987 році. Це була не реконструкція, це була повністю перебудова... Гостинний двір не є архітектурною пам’яткою, ще раз на цьому наголошую. Це сучасна будівля, вона побудована за часів СРСР і за кресленнями відомого архітектора Луїджі Рускі”, — зазначив М. Лубківський

Нагадаємо, Постановою Кабінету Міністрів України від 15 серпня 2011 року № 1380 Гостиний двір було виключено зі списку пам’ятників архітектури України, що перебувають під охороною держави. 26 квітня 2012 року Київрада надала дозвіл на розробку проекту землеустрою ПАТ “Укрреставрація” на Контрактовій площі, 4 для реконструкції будівлі під торгівельно-офісний центр з гостьовою стоянкою.

Громадські активісти, захисники Гостинного двору, позиваються до Кабінету Міністрів, ПАТ “Укрреставрація”, міністерства культури, вимагаючи визнати незаконною урядову постанову, якою в 2011 році об’єкт виключили з переліку пам’яток архітектури України, що перебувають під охороною держави.

За словами голови ПАТ “Укрреставрації” Дмитра Ярича словами, в компанії є дозвіл на проведення будівельних робіт. Зараз в Гостинному дворі проводять реставраційні роботи, а в майбутньому планується створити багатофункціональний комплекс.

17 квітня 2013 року депутати Київради на засіданні сесії не підтримали рішення про передачу Гостинного двору ПАТ “Укреставрації” таким що втратило чинність. Відповідне рішення підтримали тільки 25 депутатів.

Джерело:    УНН