Адреса: 04071 Україна, Київ, Поділ, вул. Щекавицька, 30/39, оф. 4 E-mail: info@primetour.uaТел. +38 (044) 207-12-55Ліцензія туроператора АГ №580812Карта сайту

Пам’ятник святому Володимиру. Кінець ХІХ ст. Київ
 
+38 (044) 207-12-55
+38 (096) 940-00-00
+38 (099) 550-00-00

Мы поддерживаем
реформы в Украине
и работаем
исключительно через
расчетный счет!
Пам’ятник святому Володимиру. Кінець ХІХ ст. Київ
П'ятниця, 12 Серпня 2022

Меню

Новини Культури > 07.08.2013 Львівський іконописець представив мозаїку із дерев'яних брусків

6 серпня, в львівській галереї "ICONART", на вул. Вірменській, 26 відкрили перший персональний проект іконописця Святослава Владики "Частина цілого". До проекту увійшла серія ікон "Зішестя в ад", триптих "Не ридай мене, Мати", "Св Миколай", "Блага вість", "Свят".
Святослав Владика – магістр іконопису, голова Асоціації Сакрального Мистецтва, співзасновник іконописних шкіл при Ужгородській духовній академії та при храмі Різдва Пресвятої Богородиці у Львові. Дерев'яні ікони автор зробив у мозаїчному стилі - кубики із дерев склав у мозаїку.
"Я розглядаю мозаїку як частинку цілого. Тобто сама по собі мозаїка – це невеличка частина якогось камінця, але коли ми збираємо їх дуже багато, то утворюється образ, який не може існувати без деяких частин. Головна робота виставки - триптих "Не ридай мене мати". Ікона поєднує в собі не поєднувані речі - страждання, смерть Христа а також його перемогу над смертю. У моєму триптиху три ікони - одна з Ісусом Христом, використав червоний колір. Інша з - з Богородицею, домінуючий - синій. А от третя - з відтінками жовтого - пуста. Тут може бути кожен, це простір для нас, для тих, хто вірить. Можливо, принцип сакрального мінімалізму є домінуючим в моєму баченні, але побачимо, як воно розвиватиметься надалі", – каже митець.
На виставці представлена спільна робота Святослава із його 7-річною донькою Настею. Має назву Святий Миколай.
"В іконах Святослава Владики, продумана кожна річ: кожен образ – глибина. Він мислить, не копіює те, що вже давно намальоване. Ікона – це щось більше ніж твір мистецтва, це щось глибше, над чим ти думаєш, страждаєш, мрієш. Його дерев'яні ікони, мозаїка - одні з найгарніших робіт, які мені доводилося бачити у житті", - каже мистецтвознавецьВолодимир Овсійчук.
Виставку "Частина цілого" Святослава Владики можна відвідати до 28 серпня в галереї сучасного сакрального мистецтва "ICONART".

Джерело: Gazeta.ua