Адреса: 04071 Україна, Київ, Поділ, вул. Щекавицька, 30/39, оф. 4 E-mail: info@primetour.uaТел. +38 (044) 207-12-55Ліцензія туроператора АГ №580812Карта сайту

Кам'янець-Подільська фортеця. Хмельницька область.
 
+38 (044) 207-12-55
+38 (096) 940-00-00
+38 (099) 550-00-00

Мы поддерживаем
реформы в Украине
и работаем
исключительно через
расчетный счет!
Кам'янець-Подільська фортеця. Хмельницька область.
Середа, 30 Листопада 2022

Меню

Новини Культури > В Австрії виявили невідоме зображення гетьмана Мазепи та Мотрі Кочубей

В австрійських архівах виявили невідомий досі портрет гетьмана Івана Мазепи та його похресниці Мотрі Кочубей, з якою він мав романтичні стосунки. Попри те, що вперше про знахідку стало відомо наприкінці літа, деталі сенсації вдалося дізнатися лише зараз. Полотно художник Х. Шустов написав у Ризі 1890 року. Якимось чином картина опинилася в Австрії, де і зберігалася весь цей час.

Головний редактор журналу "Музеї України" Віктор Тригуб у коментарі Gazeta.uaповідомив, що полотно вже викупив український колекціонер. Невідомий антиквар створює власний приватний музей у Черкаській області, де згодом і буде виставлено оригінал картини. 

"Портрет оригінальний, вже відреставрований. Навіть встигли зробити кілька копій, одну з яких подарували музею в Батурині. Досі це полотно було фактично невідомим, ані в науковому, ані в інформаційному обороті він не був", - повідомив Тригуб.

Нагадаємо, всі офіційні портрети Івана Мазепи були знищені за наказом Петра І. Єдина колекція достовірних зображень гетьмана зараз лишається недоступною для громадськості.

"Це нове зображення Мазепи, фантазія художника, так само, як і зображення на 10-гривневій купюрі. Існує кілька версій як Мазепа виглядав, тому що на портретах, які на сьогодні відомі, він зображений по-різному. Колекція прижиттєвих портретів знаходиться в "спецхрані" ФСБ у Санкт-Петербурзі, оснащена сигналізацією. Після Полтавської битви росіяни зібрали малярів, які бачили гетьмана, і кожного примусили намалювати кілька портретів Мазепи. Це мало допомогти російським солдатам шукати гетьмана після втечі. Потім цю колекцію перевезли у Петербург, зараз доступу до неї немає", - додав Віктор Тригуб.

Джерело: Gazeta.ua