Адреса: 04071 Україна, Київ, Поділ, вул. Щекавицька, 30/39, оф. 4 E-mail: info@primetour.uaТел. +38 (044) 207-12-55Ліцензія туроператора АГ №580812Карта сайту

Пароплави біля набережної Подолу. Початок ХХ ст. Київ
 
+38 (044) 207-12-55
+38 (096) 940-00-00
+38 (099) 550-00-00

Мы поддерживаем
реформы в Украине
и работаем
исключительно через
расчетный счет!
Пароплави біля набережної Подолу. Початок ХХ ст. Київ
Вівторок, 16 Серпня 2022

Меню

Екскурсії по Києву > 7 ЧУДЕС КИЄВА — оглядова екскурсія Києвом

Українській столиці − понад 1500 років.

І вже за це її варто відвідати. Більш стародавнього міста (лик Києва) в Україні, Росії, Білорусі немає. Тут можна пройтися найстарішої вулицею Східної Європи − легендарним Андріївським узвозом. Тут підносяться найдавніші східнослов'янський храм − Софійський собор, і монастир − Печерська Лавра. Тутешні пагорби − такі ж, як і десятки століть тому, а Дніпро також тече неспішно й велично. Історико-культурна спадщина міста унікальна − це близько 2000 пам'яток археології, архітектури, історії, природи.

Андріївська церква та Андріївський узвіз

Батьківщина-Мати

Михайлівський Золотоверхий Собор

Володимирський собор

Києво-Могилянська академія та Старий Поділ

Києво-Печерська лавра

Софія Київська


Для знайомства з КИЄВОМ
ми запрошуємо вас на ОГЛЯДОВУ ЕКСКУРСІЮ
«Київ − столиця України».

 

Знайомство з містом ми починаємо від Володимирського собору. Будувався він майже два десятиліття, випробував важку долю «державного довгобуду», зате нині радує відвідувачів і прочан фресками та іконами великих російських художників Васнецова, Нестерова і Врубеля. Тут спочивають мощі всесвітньо шанованої Святої Варвари.  

Неподалік розташований Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка, відкритий в 1837 − 1843 рр. Червоний фасад, чорні деталі на колонах і карнизі співпадають з кольорами стрічки ордену св. Володимира, ім'я якого в царські часи носив університет. Навпроти − затишний міський парк з монументом великому українському поету Т. Шевченка.  

Сторіччя тому два видатних промисловця та мецената − Ханенків та Терещенків − найбагатші люди України − спорудили на вулиці, що примикає до парку, розкішні особняки. Колекції, які вони збирали протягом життя, склали основу двох музеїв − відповідно західного і східного (музей Ханенків) та російського мистецтва (музей Терещенко). Обидва особняки ми побачимо під час екскурсії, дізнавшись цікаві факти про ці збори та їх засновників.  

Далі нашу увагу приверне Будинок вчителя, біля фасаду якого − пам'ятник першому главі української держави в 1917-18 рр. − Михайлу Грушевському. Саме в цьому будинку збирався в революційні роки уряд України − Центральна Рада. 

Кварталом вище − Київська опера. Нинішня будівля була збудована в результаті всесвітнього конкурсу, на якому здобув перемогу петербурзький професор архітектури Шретер. І хоча будівництво критикували сучасники, нині Оперний театр є однією з головних визначних пам'яток київського центру. Саме в цьому будинку в 1911 р.був убитий прем'єр-міністр Російської імперії Петро Столипін.  

І ось ми біля Золотих воріт − колишнього парадного в'їзду до Києва. Потужна бойова башта з підноситься над церквою Благовіщення, − шедевр давньоруської архітектури та фортифікації. Місто ні разу не був узяте з цього боку. Завдяки реставраторам ми можемо побачити, якими були Золоті Ворота в XI столітті.  

Площа біля Золотих Воріт − одна з найпопулярніших в місті. Її оточують оригінальної архітектури будівлі, зокрема, своєрідний особняк з назвою «Притулок лицаря», «герой» чималої кількості міських переказів.  

Звідси починається Верхнє Місто − колиска княжого Києва, його духовний центр. На найвищій точці Верхнього міста розташувався Софійський собор − головна святиня Русі, архітектурна перлина ХІ століття, славна своїми мозаїками та фресками. Собор занесений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Більше тисячі років береже Київ Богородиця Оранта − мозаїка у головному куполі собору. Збереження стародавніх мозаїк у храмі − дивовижне! Лише в Італії, в Равенні, є щось подібне − але площа розписів там набагато менше.  

Перед собором на площі − пам'ятник Богдану Хмельницькому, історія будівництва якого вже стала міською легендою. Це − одна з найстаріших пам'яток нашого міста.  

Ансамбль Софійського собору перегукується з Михайлівським Золотоверхим монастирем. Його позолочені куполи прикрашені фігурою покровителя Києва − Архангела Михаїла. Собор, зруйнований більшовиками, нині відновлений в колишню розкіш. Перед монастирем є площа з пам'ятником першій християнці-правительці Русі − княгині Ользі.  

Звідси не так далеко до Старокиївського городища − слов'янського Акрополя, де розташовувалися перші храми і палаци давніх давен. Весь пагорб − суцільний пам'ятник археології. Поруч, над найстаршою площею Русі − Бабином Торжком − ніби летить у повітрі ажурно-химерна Андріївська церква − шедевр бароко великого архітектора Растреллі. Біля неї − пам'ятник улюбленим героям київського фольклору Проні Прокопівні та Голохвастову - героям фільму «За двома зайцями». У центрі Старокиївского городища розташована Пейзажна алея – унікальна територія історичного Києва, улюблене місце відпочинку киян та гостей нашого міста, центр оригінального ландшафтного дизайну.

Побувавши в самому «серці» княжого Києва, ми спускаємося до Хрещатика. Центральна вулиця Києва, свято помпезної, «пряникової», архітектури 1950-х. Сама незвичайна центральна вулиця колишнього СРСР. Перебудований після руйнувань у часи останньої війни, він має в деяких місцях ширину до 100 метрів! Збереглися тут й дореволюційні будівлі.  

Хрещатик починається біля підніжжя київських пагорбів, на Європейській площі, зазначеної будівлями Філармонії, Українського дому та парламентської бібліотеки. Недалеко − найстаріший київський костел. Звідси ми піднімемося в колишній Купецький сад, де знаходиться Арка дружби народів. Перед нами − прекрасна видова панорама Дніпра і Подолу.  

Звідси, Володимирським узвозом, по якому колись біг перший у Російській імперії трамвай, ми спускаємося на Поділ, древній торговий район Києва. Повз Різдвяної церкви, пов'язаної з іменем Тараса Шевченка, ми проїдемо до Контрактової площі − центру цій частині Києва ще з давньоруських часів. Ми побачимо колишньої кафедральний храм київського купецтва − церква Богородиці Пирогощої, згадану ще в «Слові о полку Ігоревім». Поруч − фонтан «Самсон» − одне з «щасливих місць» Києва, фото біля якого приносить удачу. На площу виходять і корпуси колишнього Братського монастиря, де в 1615 році була заснована перша у Східній Європі вища школа, майбутня Києво-Могилянська академія. Сотні років давала «Могилянка» світській та духовній еліті прекрасну освіту. А поруч вирувала торгівля − на площі і понині стоїть Контрактовий Дім, де укладалися угоди під час знаменитих київських ярмарків. У цій будівлі давав концерти Ференц Лист, виступали знамениті співаки та музиканти, бували Олександр Пушкін, Микола Гоголь, Тарас Шевченко, Оноре де Бальзак.  

З Подолу наша подорож продовжиться під тисячолітніми кручами правого берега Дніпра, через численні літописні місцевості з чудовими ландшафтами. По дорозі ми зможемо побачити пам'ятник засновникам Києва – легендарним Кию, Щеку, Хориву і сестрі їх Либіді. Недавно реконструйований монумент є дуже популярним серед молодят і гостей міста.  

Ми наближаємося до Парку Слави − пантеону захисників та визволителів Києва. Парк знаходиться в центрі великої зеленої зони, що примикає до Києво-Печерській лаврі. Ці древні пагорби мають своє багате історичне минуле, про яке розкажуть на екскурсії.  

Поруч з обеліском Слави − меморіал жертвам голодоморів в Україні. Три подібні трагедії пережили благодатні українські землі за чверть століття, з 1921 по 1946 року... «Біла свічка» на дніпровських схилах з однойменним музеєм всередині нагадує про ці події.  

І ось ми − біля найстарішого монастиря східнослов'янських земель. Києво-Печерська Лавра заснована в 1054 році. Перші ченці жили у печерах на дніпровських схилах, звідси − і назва монастиря. Лавра − це почесний титул, який дарується лише дуже великим і значним монастирях. Найстарішою спорудою є надбрамний храм Трійці, що відноситься до XIII сторіччя. Більшість будівель монастиря, включаючи потужні стіни, датується ХVII − XVIII століттями − епохі розквіту «українського бароко» в архітектурі. Монастир став своєрідною «академією» православних ієрархів. Тільки початку XIII століття, не кажучи про більш пізні часи, з числа його ченців в різні кутки Київської Русі було призначено 50 єпископів. Дзвіниця Лаври − найвища в Україні, вона сягає у висоту 96 м.  

Навпроти Лаври знаходиться нещодавно відреставрований комплекс Старого Арсеналу будівлі 1780-х років. Далі бачимо величезний монумент «Батьківщина-мати» у комплексі Національного музею історії Великої Вітчизняної війни − найбільшу статую в Україну, висотою понад 100 метрів.  

Від Печерської Лаври починаються аристократичні райони міста − Печерськ і Липки, забудовані старовинними особняками магнатів минулих часів. Ось вже четверте століття цей район є елітним у Києві. 

У Маріїнському парку над Дніпром височіє однойменний палац − нині парадна президентська резиденція. Палац побудований за кресленнями геніального Растреллі в 1750-х роках. Поряд з палацом − будівля українського парламенту − Верховної Ради, а неподалік − монументальне «півколо» будинку уряду − Кабінету міністрів.

Проїхавши повз легендарний стадіон «Динамо», ми знову опиняємося на Хрещатику. Центральна площа Україні − Майдан Незалежності (або ж просто «Майдан») − центр політичної та ділової активності, місце масових концертів і шоу. У її центрі височіє Колона Незалежності, зведена в 2001 році. Якщо ви потрапили на Хрещатик та Майдан у вихідні або святкові дні, то зможете насолодитися пішою прогулянкою по центральній вулиці Києва, яка на уїк-енд перетворюється на пішохідну зону.

Тут, на центральній площі міста, в самому серці Києва, наша екскурсія закінчується.


КИЇВ ЧЕКАЄ НА ВАС!
Його
музеї, театри,
парки та архітектурні пам'ятки
відкриті для гостей!

 

Організаційні питання:

  • Тривалість екскурсії: 3 години.
  • Гіди-перекладачі (українська, російська, англійска, арабська, іврит, італійська, іспанська, німецька, французька, чеська та інші мови; ліцензовані) − до Ваших послуг.
  • ІНДИВІДУАЛЬНІ ЕКСКУРСІЇ − за Вашою заявкою − у зручний для Вас час, на необхідному транспорті.

 

 

 

☎ +38 (099) 55-00-000, +38 (096) 94-00-000

7 ЧУДЕС КИЄВА — оглядова екскурсія Києвом


 – 

   дорослих  –     дітей

Дякуємо за Ваше замовлення!

Скоро з Вами зв'яжеться менеджер.


7 ЧУДЕС КИЄВА — оглядова екскурсія Києвом 7 ЧУДЕС КИЄВА — оглядова екскурсія Києвом

Політ на вертольоті Robinson R44 Політ на вертольоті Robinson R44

Тисячолітня Софія та стародавній Київ Тисячолітня Софія та стародавній Київ

ПІШОХІДНІ прогулянки Києвом ПІШОХІДНІ прогулянки Києвом

Головною вулицею країни — Хрещатиком Головною вулицею країни — Хрещатиком

Вечірній Київ Вечірній Київ

Мурали Києва Мурали Києва

Містичний Київ Містичний Київ

Без Подолу Київ неможливий Без Подолу Київ неможливий

Києво-Печерська Лавра Києво-Печерська Лавра

Андріївський узвіз — київський Монмартр Андріївський узвіз — київський Монмартр

Музей народної архітектури та побуту України Музей народної архітектури та побуту України

Особняки Печерська Особняки Печерська

Історія єврейської громади у Києві Історія єврейської громади у Києві

Кирилівський храм: пам\'ятка архітектури ХІІ століття Кирилівський храм: пам'ятка архітектури ХІІ століття

Київ у житті та творчій долі Т. Г. Шевченка Київ у житті та творчій долі Т. Г. Шевченка

Смарагдове намисто Києва Смарагдове намисто Києва

Літературний Київ Літературний Київ

Київ Булгакова: будинки і вулиці Майстра Київ Булгакова: будинки і вулиці Майстра

Архітектурний літопис Києва Архітектурний літопис Києва

Історії кохання, народжені в Києві Історії кохання, народжені в Києві

Ангели й демони Михайла Врубеля Ангели й демони Михайла Врубеля

Мости Києва Мости Києва

Місто-герой Київ Місто-герой Київ

Мистические места Киева Мистические места Киева

Загадковий Китаїв Загадковий Китаїв

Храми і монастирі Києва Храми і монастирі Києва

Дива Феофаніі Дива Феофаніі

Храми богів Храми богів

Обхідні монастирі Києва Обхідні монастирі Києва

Ранок її життя Ранок її життя

Екскурсія по Оболоні: Сюрпризи київської Оболоні Екскурсія по Оболоні: Сюрпризи київської Оболоні

Екскурсія Дніпром на теплоході Екскурсія Дніпром на теплоході

Екскурсія трамвайчиком Екскурсія трамвайчиком