Адреса: 04071 Україна, Київ, Поділ, вул. Щекавицька, 30/39, оф. 4 E-mail: info@primetour.uaТел. +38 (044) 207-12-55Ліцензія туроператора АГ №580812Карта сайту

Ходосівка, стародавні \"Зміїні вали\". Київська область
 
+38 (044) 207-12-55
+38 (096) 940-00-00
+38 (099) 550-00-00

Мы поддерживаем
реформы в Украине
и работаем
исключительно через
расчетный счет!
Ходосівка, стародавні \
Четверг, 20 Січня 2022

Меню

Тури вихідного дня > Катання на конях

15000-10000 до н.е. Наскельний живопис.
Іспанія печера Альтаміра.

Полігнот. Амазонка. Зображення на вазі.

Єдуард Моне. Вершниця, 1875

Ця пара, без перебільшення, зробила історію. Вона обробляла землю, будувала і продавала, подорожувала і воювала. Так було тисячоліттями. Технічний прогрес лише нещодавно розлучив тандем «кінь — людина». І майже відразу з'ясувалося, що людина, пересівши в салони автомобілів, втиснувшись у громадський транспорт і зіщулившись у стінах офісів, тужить за перевіреним, надійним партнером і другом: надто багато було пережито за десятки століть спільної діяльності. А тут і діти підростають, які взагалі часто бачать «конячку» тільки в книжці або в цирку. І ми всією душею приймаємо нехитрий «поклик предків». Ну що ж — тоді по конях!

Кінний спорт та кінні прогулянки не втрачають популярності. Зародився навіть цілий напрям у медицині — іпотерапія (від грец. «іппос» — кінь), що допомагає дітям і дорослим у посттравматичній та психологічній реабілітації.

Кінь — істота чутлива. У спілкуванні з ним неможлива панська зарозумілість, так само, як і боягузтво. Не відчувши людини, і не оцінивши її, як їздця, тварина до себе не підпустить. Напевно, той момент, коли ти розумієш, що у верховій їзді досягнута потрібна свобода, і ви з конем розумієте один одного майже без слів, поводи ж служать лише для легкого регулювання напрямку руху — напевно, в цю хвилину і настає відчуття єдності з предками, що провели пліч-о-пліч з конем безліч годин, днів, років. Відчуття це спливає десь із глибини підсвідомості — і тоді звичайна, начебто, прогулянка вихідного дня, стає справжнім щастям, відкриттям, неперевершеним «клубком» емоцій. І навіть більш гострих, ніж у предків: адже вони звикли до їзди верхи, як до повсякденності, тоді як ми, «люди асфальту», можемо відчути всі емоції від такого проведення часу максимально повно.

Тільки дві істоти здатні підживлювати людину позитивною енергією — коні й дельфіни. Так що запрошуємо Вас проїхатися верхи!

Початківцю важливо увійти в контакт з конем, суворо дотримуватися правил спілкування з твариною. Курс навчання верхової їзди складає щонайменше 20-30 годин. Спочатку — на плацу чи в манежі, і тільки потім — на природі, «по долинах і узгір'ях».

Верхова їзда благотворно впливає на систему кровообігу, дихальну, нервову і травну системи. При верховій їзді серце і легені не перевантажуються, зате в роботу включаються всі основні групи м'язів тіла. Це відбувається на рефлекторному рівні, оскільки сидячи на коні, рухаючись разом із ним, ми інстинктивно намагаємося зберегти рівновагу, тим самим спонукаючи до активної роботи всі м'язи тіла, у тому числі затиснуті та хворі м'язи. Під впливом верхової їзди відзначається посилення функції вегетативних систем. Інтенсивне тепло, яке передається нам від тварини, активізує кровообіг. Крім того, ці добрі істоти сприятливо впливають на нашу психіку, заряджаючи нас своєю позитивною енергією. Вважається також, що регулярні заняття верховою їздою дуже корисні невпевненим у собі людям, так як сприяють підвищенню самооцінки.  

Едмунд Тарбелл. Объездка коней, 1903.

Старовинна листівка.

Харді Хейвуд A Chat with His Lordship.

Ми пропонуємо Вам вибір
серед кращих кінноспортивних баз і клубів Києва і найближчих околиць.

Стайня Олексія Бутенка
Адреса: Бориспільський район, с. Проців, вул. Комсомольська, 12
Телефон: 360-20-92, 593-80-30, 067-401-53-45 
Критий манеж, конкурне і розминочні поля з гарним покриттям, стайня на 30 стійл. Є ресторан, готель, сауна.

Кінноспортивниа база «Спорт-еліт»
Адреса: пгт.Козин, Велика дамба, 2 км, поворот направо.
Телефон: 099-636-99-33.
Дитяча школа верхової їзди знаходиться на березі р. Козин. Іноземні тренери використвують досвід провідних шкіл Європи. 

Кінноспортивний клуб (КСК) «Болівар»
Адреса: Васильківський район, с. Здорівка, вул. Щорса, 114
Телефон: 451-54-54, 067 255-30-17
Дві стайні на 42 коня, критий манеж розміром 24х62 метри, піщане поле для подолання перешкод, відкритий манеж для занять виїздкою, відкритий круглий манеж для виїздки. Пропонуються послуги різного рівня. Для дітей є поні висотою в холці не більше півтора метри. Любителям екстриму пропонуються кінні туристичні маршрути по пересіченій місцевості, далеко від цивілізації, з ночівлею в наметах біля багаття. Нарешті, для шанувальників «суперекстриму» двічі на рік організовується парфорсне полювання — стрибки за зграєю собак, що переслідують звіра, з подоланням природних перешкод: канав, загорож, кам'яних стін, струмків. На території клубу є ресторан, готель і різні види розваг. 

Кінноспортивний комплекс «Магнат»
Адреса: Бориспільський район, смт. Чубинське, вул. Липнева, 1 (10 км від Києва)
Телефон: 568-11-22, 568-11-23
Час роботи: з 10.00 до закінчення світлового дня.
До складу комплексу входять 3 стайні, 1 критий манеж і 2 манежі під відкритим небом, а також великий готельно-ресторанний комплекс. Працюють з дітьми від 4 років.  

КСК «Княжичі»
Адреса: Броварський район, с. Княжичі, вул. Кінна, 1 (15 км від м. «Лісова»)
Телефон: 067 657-01-01, 067 402-26-02, 067 910-66-84
Час роботи: 8.00-21.00 
Комплекс включає в себе стайню на 20 коней, манеж 24х65 м із відмінним освітленням, відкритий майданчик 40х90 м.

Оксанa Ямбих,
Вершниця на блакитному коні

Дівчино моя, напої ж коня. 1930-ті

 Марія Примаченко,
Під тим дубом колодязь стояв.
1968. Папір, гуаш


Діана Попова

Керівник кінноспортивного клубу «Магнат»
Діана ПОПОВА:

«КІНЬ ДИВОВИЖНЕ СТВОРІННЯ,
НЕЙМОВІРНИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ ДОНОР»

Людина приборкала і приручила коня в сиву давнину. З того часу ми разом пишемо історію людства. Дружба з конем допомогла людині стати Людиною з великої літери, розширила її кругозір до кордонів Ойкумени, виховала в ній почуття прекрасного. Згадаймо: величезні орди кочовиків, повантаживши на кошлатих конячок нехитру поклажу, перетинали Євразію, єгипетські колісниці наводили жах на суміжні держави, а амазонки так здивували і зачарували греків, що Олександру Македонському було запропоновано одруження на царівні цього войовничого племені...

До речі, вже в наш час кінний спорт став одним із небагатьох занять, в якому жінки досягають успіху не згірше амазонок, змагаються з чоловіками на рівних і дуже часто перемагають. Не випадково ж знаменита картина «Вершниця» Карла Брюллова викликає у глядачів незмінне захоплення, адже на цьому художньому полотні зустрілися два найдосконаліші творіння на Землі – Жінка і Кінь.

— Так, – погоджується Діана ПОПОВА, керівник кінноспортивного клубу «Магнат», – кінь – дивовижна і найпрекрасніша істота, неймовірний енергетичний донор. До того ж, кінь дуже відданий людині, безмежно вірить йому. Володіючи неабиякою силою, здатний одним ударом копита вбити свого кривдника, він не робить цього, навіть якщо раптом якийсь лиходій зробить йому боляче. Людям би повчитися такої довіри та доброти...

Коли ми приймаємо будь-кого на роботу у свій клуб, то найпершою умовою перед претендентом ставимо «наявність» у нього любові до коня. Можна чогось не вміти в нашій справі, а потім навчитися цього досконало, але якщо людина не любить коней, то вона не зможе з ними працювати в принципі.

Учасники кінного шоу (падеде)

Хіба можна відразу визначити, немов на ромашці, – «любить – не любить»?

— Це видно відразу. Кінь сам підкаже. Людина підходить до нього, і відразу видно, як вони зустрілися, як знайомляться. Кінь хоч і не вміє розмовляти, як людина, але в його поведінці, настрої дуже багато емоцій. Він усе відчуває. Людина може сфальшувати, кінь – ніколи.

Ви говорите про це з висоти власного досвіду?

— І з власного теж. У мене є свій кінь – гніда кобила Овація, хоча «по-домашньому» ми звемо її Ваською. Шалено люблю її. Втім, вона загальна улюблениця, тому є «офіційним обличчям» нашого клубу – Овація присутня на всіх афішах, інформаційних та рекламних матеріалах клубу «Магнат». Вона дуже лагідна, така собі лизька. Хоча коням не властиво облизувати наїзника, але ось вона така – лизька. Добра, всіх возить.

Ви-то як часто катаєтесь?

— Я не їжджу на ній, більше люблю обійматися з Ваською. Хоча іноді трапляється вибратися в ліс на прогулянку. Це як у відомій історії про чоботаря, який без чобіт: я маю щоденну можливість кататися не тільки на своєму коні, але користуюся нею вкрай рідко. Важливіше для мене саме спілкування з конем. Особливо в ті хвилини, коли на душі важко, або потрібно прийняти відповідальне рішення, або просто зняти нервову напругу. У таких випадках достатньо просто зайти до стайні, стати поряд із конем, погладити його – і все моментально налагодиться, з'явиться настрій. Словом, коні – вони і справді дивовижні тварини.

Хто ж у такому разі катається, якщо не ви?

Наталя Попова

— Сестра Наташа. Чули, мабуть: Наталя Попова, майстер спорту міжнародного класу. Кінним спортом вона займається з 11-ти років. З тих пір виступає в різних категоріях і в Україні, і по всьому світу. З цим, власне, пов'язана основна діяльність клубу «Магнат».

Так, тут уже не скажеш – «катається»... На яких же конях виступає Наталя?

— Коли ми з нею створювали клуб, у Наталі вже тоді було п'ять своїх власних коней. Нині ж у стайнях «Магната» – до 120 голів прекрасних спортивних конячок: багато коневласників мають у нашому кінноспортивному комплексі власні, так би мовити, «паркувальні місця» – тобто вони як члени клубу тримують своїх коней у наших стайнях. Звичайно ж, господарям конячок хочеться, щоб їхні улюбленці побували і під сідлом Наталі, досягли якихось спортивних результатів. Тому сестра частенько виступає не тільки на своїх вихованцях. Власне, кінний спорт – це парний спорт, це завжди тандем. Таке ось неповторне злиття: вершник у класичному костюмі, з циліндром на голові та граціозна сила коня...

Немає слів: ви абсолютно праві. Тим більше, якщо в такому злитті дві досконалості природи – жінка й кінь... Це правда, що практично вся збірна Великобританії з триборства складається із представниць прекрасної статі?

— Як правда і те, що тренером жіночої збірної України по класу «виїздка» є теж жінка – багаторазова олімпійська чемпіонка Анки ван Грюнсвен із Голландії. Вона ж тренує і Наталю.

У яких кінних дисциплінах беруть участь коні «Магната»?

На базі клубу проходить більше десятка системних змагань різного рівня

— На наших критому і відкритому манежах виступають не тільки конячки «Магната». Протягом року на базі клубу проходить більше десятка системних змагань різного рівня – як національних турнірів, так і міжнародних. У нас, до речі сказати, в 2006 році відбувся перший в Україні турнір у критому манежі. Як правило, на наших манежах виступають майстри трьох олімпійських видів кінного спорту – «виїздки», «конкуру» (тобто подолання перешкод) і триборства. Але при цьому «Магнат» завжди робить акцент на «виїздці» – це його, так би мовити, фішка, основна задача.

У той же час вихованці «Магната» виступають у різних змаганнях на інших манежах. Це робиться для того, щоб коні не звикали до одного майданчика. Іншими словами, разом зі своїми колегами з провідних кінноспортивних клубів України намагаємося уніфікувати правила кінного спорту, довести організацію цієї справи до міжнародних стандартів.

У чому суть цих стандартів?

Для комфортної їзди важлива взаємодія людини і коня

— Про них можна розповідати довго, але, мабуть, головна ідея світової практики – це ідея гуманного ставлення людини до коня. Є, наприклад, така міжнародна організація, яка вчить правильно готувати і доводити коня до турніру, щоб при цьому йому не ламали психіку, щоб він не травмувався, щоб не відчував себе приниженим людиною.

І так у нас у всьому, що пов'язано з вищою школою верхової їзди. Навіть у, здавалося б, дрібницях, які насправді не є такими. Скажімо, всю кінну амуніцію купуємо за кордоном, а підковувати конячок до нас їдуть європейці...

Невже в Україні немає своїх умільців?

— Не можна звинувачувати в невмінні вітчизняних шорників або, скажімо, ковалів: майстерність найвищого рівня – це питання школи, яка формується десятиліттями. Це вміння, яке передається з покоління в покоління. Ми ж, на превеликий жаль, розгубили національні традиції в цій справі, а на початку 90-х років ще й розпродали елітне поголів'я власних конезаводів...

А спортсмени? Чи не розгубилися наші майстри кінного спорту, їх учні?

— Так, тут теж багато в чому доводиться починати все заново. Для цього в «Магнаті» й існує школа верхової їзди. Вона ділиться на дитячу та для всіх інших бажаючих, аж до людей 65-річного віку. Адже кінний спорт – заняття для дорослих. Але у нас, звичайно ж, багато дітей. Двічі на рік проводимо змагання за участю юних вершників, так звані кінні ігри. Діткам-наїзникам – від 3-х до 12-14-и років. У кожному такому змаганні мінімум 50 учасників. Це досить багато. І слава Богу, ми пишаємося цим.

Свого роду гурток за інтересами виходить: хтось ходить «на ковзани» або «на плетіння», а ваші юні вихованці – «на коня»?

В «Магнаті» є школа верхової їзди. Вона ділиться на дитячу і для решти, аж до людей 65-річного віку

— Можна і так сказати, з тією, однак, різницею, що заняття у нас не «гурткові», не колективні, а строго індивідуальні. Дітлахи збираються разом хіба що на змаганнях, показують один одному, хто чого навчився. Цілком можливо, колись хтось із них стане іменитим наїзником. Власне, для цього з хлопцями-дівчатами і працюють добре підготовлені люди – тренери, інструктори. Кожному учневі – суворо індивідуальний підхід, кожному підбирається відповідна конячка.

Графік занять у школі теж індивідуальний?

— Звичайно, кожен вибирає його за власним бажанням. Хтось їздить щодня або через день, але є й такі, хто сідає в сідло раз на тиждень. Хтось хоче досягти помітних результатів, а іншому досить просто розслабитися і отримати задоволення. У будь-якому випадку тренер працює з кожним учнем індивідуально.

А що, окрім бажання і якихось грошей для навчання, потрібно, щоб покататися на коні?

— Напевно, варто було б подумати про екіпіровку. Будь-який вид спорту пов'язаний із нею. Чим краще екіпірований вершник, тим безпечніша їзда. Адже кінний спорт — один із видів екстремальних занять. Крім того, екіпірування вершника – це і зручно, і красиво.

Цікаво, скільки коштує зручність і краса?

— Все залежить від виробника та особистих бажань.

А в середньому?

— А середнього немає. Як можна усереднити «Запорожець» із «Мерседесом»? Одне й інше їздить. Але якщо ви хочете якогось комфорту й естетики... Так і в кінному спорті.

Знаєте, колись давно якийсь італієць Гучіо Гуччі був лимарем – довго і старанно шив різні вироби зі шкіри. Старанність його була винагороджена: лимар став всесвітньо відомим дизайнером, законодавцем «шкіряної» моди, в тому числі й моди «кінської». Тому нині за екіпіровку вершника від торгової марки Гуччі (Gucci), за цей бренд, потрібно викласти кілька тисяч.

Чи обов'язково необхідно бути членом клубу «Магнат» або учнем його школи верхової їзди, щоб просто приїхати на вихідних та покататися на коні, кажучи вашими словами – «розслабитися і отримати задоволення»?

В основі клубу лежить ідея масової доступності

— Коли в 1999 році ми з сестрою розпочинали будівництво в селі Чубинське під Києвом кінноспортивного комплексу, то спочатку заклали в його основу ідею відкритості, масової доступності. Щоб було у нас комфортно і спортсменам, і початківцям кіннотникам, та відпочиваючим – просто шанувальникам кінного спорту, любителям коней. Для цього, до речі, до складу комплексу увійшли і невеликий готель, і «смачний» ресторанчик. Свого часу ми були піонерами у справі створення подібного клубу, залишаємося відкритими для всіх і донині.

Тому якщо хтось один або група дітей, підлітків або дорослих виявила бажання приїхати до нас, наприклад, у вихідний день і покататися на конях, то ласкаво просимо... Як кажуть, без проблем. Потрібно лише заздалегідь попередити нас і заздалегідь обумовити кілька нюансів: вік, вагу і зріст кожного члена групи, вміння або невміння триматися в сідлі...

Існують певні обмеження?

— Розумієте, коні у нас досить дорогі, призначені, перш за все, для спорту. Тому ми їх бережемо і плекаємо. З цієї причини, наприклад, не посадимо в сідло 140-кілограмового «дядька». З іншого боку, для дуже маленьких діток приготуємо до прогулянки не високорослого грайливого скакуна, а маленького і слухняного поні. Щоб дитині було комфортно, а прогулянка не викликала в нього страху. Навіть у безпечній лісовій прогулянці має бути злагоджений тандем, взаєморозуміння людини і коня. Повинно бути, якщо хочете, свято. Причому – взаємне: і для людини, і для коня.

Це як – кінь повинен веселитися від того, що на його спині катаються?

У клубі проводяться різноманітні шоу

— Саме так... Час від часу в клубі проводяться різного роду шоу. Наприклад, фігурне катання на конях. Це коли 4-6 вершників демонструють вищу школу верхової їзди. Виступи проходять у класичних костюмах – фрак і циліндр, що завжди невимовно гарно! Але дуже часто такі свята організовуються в костюмованому варіанті: вершники і коні одягаються в барвисті костюми за темою вистави. Так ось, треба бачити, з яким при цьому задоволенням коні підігрують вершникам! Вони, немов справжні артисти, все чудово розуміють і в День святого Валентина, і на 8-е Березня, і на Новий рік...

А хто глядач на таких святах?

— Всі бажаючі: члени й гості клубу, батьки і друзі учнів школи верхової їзди, та будь-який бажаючий... Таких багато. Все, врешті-решт, робиться для них – для всіх, хто любить коней. Такі шоу необхідні спортсменам, і навіть коням. Для них це теж своєрідна різноманітність, якийсь новий стан, емоційне перезавантаження. Словом, свято.

 

Медіа-центр «Першого екскурсійного бюро»

Вересень 2011

☎ +38 (099) 55-00-000, +38 (096) 94-00-000

Катання на конях


 – 

   дорослих  –     дітей

Дякуємо за Ваше замовлення!

Скоро з Вами зв'яжеться менеджер.


Стародавні фортеці навколо Києва Стародавні фортеці навколо Києва

Переяслав-Хмельницький — музейне царство Переяслав-Хмельницький — музейне царство

Тур до Качанівки: шедеври паркового мистецтва Тур до Качанівки: шедеври паркового мистецтва

Трипілля: до цивілізації древньої Аратти Трипілля: до цивілізації древньої Аратти

Радомишль (замок Радомисль)-Коростень Радомишль (замок Радомисль)-Коростень

Тур выходного дня «Тур в замок Радомысль» Продолжительность тура 1 день Язык – русский, украинский   Тур выходного дня «Тур в замок Радомысль» Продолжительность тура 1 день Язык – русский, украинский

Біла Церква та Пархомівка: парк «Олександрія» та храм Реріха Біла Церква та Пархомівка: парк «Олександрія» та храм Реріха

Тур до Умані: міфи й легенди Софіївки Тур до Умані: міфи й легенди Софіївки

Моринці, Шевченково, Будище: до Шевченківських святинь на Черкащині Моринці, Шевченково, Будище: до Шевченківських святинь на Черкащині

«Замки Черкащини» «Замки Черкащини»

Тур до Чернігова Тур до Чернігова

Тур до Батурина: козацька слава Тур до Батурина: козацька слава

Тур Чигирин-Суботів-Холодний Яр Тур Чигирин-Суботів-Холодний Яр

Tур до Чорнобиля, Припяті. Tур до Чорнобиля, Припяті.

Тур до страусиної ферми: Через Білогородку до чорного африканського страуса Тур до страусиної ферми: Через Білогородку до чорного африканського страуса

Тур в Почаївську Лавру Тур в Почаївську Лавру

Тур до Березової Рудки: візит до графів і піраміди Тур до Березової Рудки: візит до графів і піраміди

Бананова оранжерея: Тропічний рай Бананова оранжерея: Тропічний рай

Тур до Житомиру Тур до Житомиру

Тур до Богуслава Тур до Богуслава

Нові Петрівці: музей битви за Київ Нові Петрівці: музей битви за Київ

Політ на повітряній кулі: тяжіння п\'ятого океану Політ на повітряній кулі: тяжіння п\'ятого океану

Катання на конях Катання на конях

Тур в Святогірську Лавру: тур до донецької святині Тур в Святогірську Лавру: тур до донецької святині

Тур в Кам’янець-Подільський-Бакота-Кривче-Хотин Тур в Кам’янець-Подільський-Бакота-Кривче-Хотин

Тур до Полтави: полтавська сюїта Тур до Полтави: полтавська сюїта

Дорогами Сіверської землі: Новгород-Сіверський, Глухів, Путивль, Батурин Дорогами Сіверської землі: Новгород-Сіверський, Глухів, Путивль, Батурин

Тур до Волині: Місто дев'яти віків - Остріг. Тур до Волині: Місто дев'яти віків - Остріг.

Тур КИЇВ-ОДЕСА Тур КИЇВ-ОДЕСА

7-дневный тур  7-дневный тур "Сокровища Западной Украины"

Тур КИЇВ-ЛЬВІВ Тур КИЇВ-ЛЬВІВ