Адреса: 04071 Україна, Київ, Поділ, вул. Щекавицька, 30/39, оф. 4 E-mail: info@primetour.uaТел. +38 (044) 207-12-55Ліцензія туроператора АГ №580812Карта сайту

м. Сідоров, замок 17 ст. Тернопільська область.
 
+38 (044) 207-12-55
+38 (096) 940-00-00
+38 (099) 550-00-00

Мы поддерживаем
реформы в Украине
и работаем
исключительно через
расчетный счет!
м. Сідоров, замок 17 ст. Тернопільська область.
Четверг, 20 Січня 2022

Меню

Тури вихідного дня > Тур до Полтави: полтавська сюїта

 

Оглядова «Біла альтанка»

Полтава. Кругла площа

Успенський собор

Доглянуте і затишне місто над річкою Ворсклою існує вже більше двох тисяч років. Можна сказати, що той, хто не був у Полтаві, не знає України. Полтавщина − земля всесвітньо відома, оспівана розповідями Гоголя і поемами Котляревського. На тутешніх полях прогриміла поворотна у світовій і європейській історії Полтавська битва. Тут народилися М. Зощенко, В. Холодна, С. Петлюра, померли Г. Короленко, П. Мирний і М. Скліфосовський. У Полтаві було прокладено шлях до зірок: геніальний Юрій Кондратюк обчислював траєкторію польоту до нічного світила, за якою в 1969 р. на Місяць полетіли американці...

Полтавою дуже приємно гуляти. Місто зберегло безліч історичних споруд, побудованих у різних стилях − від українського бароко до українського модерну. Велика частина з них відремонтована. Велика кількість архітектурних пам'яток та багата історія міста створюють привабливу атмосферу для туристів.

День 1

Мгарський монастир − Полтава

Ранній виїзд з Києва (близько 6.00)

Перша зупинка на нашому шляху − Мгарський монастир, заснований у 1619 році на кошти княгині Раїни Вишневецької − матері відомого в майбутньому князя Єремії Вишневецького. У 1692 р. на кошти гетьманів І. Самойловича та І. Мазепи, був вибудований кам'яний Спасо-Преображенський собор. Від заснування Мгарський монастир відігравав визначну роль у духовному житті України, завжди залишаючись твердинею православ'я. У 1622 році тут було засновано братство, яке активно протистояло окатоличуванню лівобережних українців. Найвідоміша подія в історії монастиря відбулася в 1654 році, коли на шляху з Москви до Константинополя, в монастирі зупинився Вселенський патріарх Афанасій III. Будучи вже в похилому віці − близько 90 років − ієрарх помер у цій обителі й був похований, як і належить східним патріархам, сидячи. Через 8 років тіло його було здобуто нетлінним, після чого він зарахований до лику святих. До 1936 року мощі святителя перебували в монастирі, а нині вони покояться в Кафедральному Благовіщенському соборі Харкова.

Зберігся й відреставрований ансамбль монастиря, його висока дзвіниця справляють надзвичайно сильне враження.

Прибуття до Полтави. Обід.

Оглядова автобусно-пішохідна екскурсія містом

Наша прогулянка починається від Круглої площі, розпланованої на згадку про перемогу російських військ над шведами. Це − найбільша кругла площа в Європі! Ансамбль з Колоною Слави по центру дав Полтаві право називатися «українським Петербургом». Навколо площі − ансамбль громадських будівель XIX століття. Потім ми вирушаємо до Спаської церкви, також відомої в історичних подіях. Церква ця незвичайна − вона дерев'яна зовні й кам'яна всередині. Надзвичайно цікава також будівля Полтавського краєзнавчого музею (колишнього губернського земства) − видатна пам'ятка українського модерну. Цей стиль народився саме на Полтавщині, і музей являє собою один із найбільш яскравих його зразків. Внутрішні приміщення прикрашені видатними художниками того часу − М. Самокишем, В. Кричевським і С. Васильківським.

Навпроти музею знаходиться оригінальний пам'ятник Тарасу Шевченку в стилі конструктивізму, автором якого став великий скульптор Іван Кавалерідзе. Звідси наш шлях лежить на місце колишньої цитаделі Полтави, на Іванову гору. Відтворений нещодавно кафедральний Успенський собор і будинок-музей І. Котляревськогооглядова «Біла альтанка» і пам'ятник українській галушці знаходяться у сквері на місці укріплень старої Полтави.

Далі ми вирушаємо у величний Хрестовоздвиженський монастир, який напевно вже побачили з Іванової гори. Його було засновано 1650 року, й із того часу він пережив кілька руйнувань. Примітний монастирський собор, фактично не має одного головного − фасаду: всі його фасади однакові з архітектурної точки зору. Під час Полтавської битви саме тут була штаб-квартира Карла XII, звідси він віддавав накази про наступ на Полтаву. Однак шведи, а потім і німці, були не найгіршими господарями, найбільше нашкодила монастирю радянська влада: був повністю зруйнований некрополь монастиря, зняті хрести, а у вже в 1980-х роках повністю знищений монастирський некрополь, на якому було поховано багато видатних церковних і світських діячів Полтави. Після монастиря ми відвідуємо меморіал і музей Полтавської битви, що сталася влітку 1709 року. Нині поле, на якому відбулася історична битва, входить у межі міста. Музей, присвячений битві − єдиний в Україні, що входить до міжнародної організації військово-історичних музеїв під егідою ЮНЕСКО. Його колекція дуже багата − в ній знаходяться справжні речі Петра І та Карла ХІІ, є оригінали батальних картин і портретів роботи європейських та українських майстрів XVIII-XIX ст. До меморіального комплексу входять пам'ятники російським і шведським воїнам і меморіальний храм на місці битви.

Вільний час у місті. Вечеря.

День 2

Подорож Полтавщиною

Сніданок. Виселення з готелю.

Полтавщина назавжди залишиться в нашому сприйнятті як земля Гоголя та його героїв. Великий письменник народився тут, і ми відвідаємо його родове село, проїдемо найвідомішими місцями області, щоб зрозуміти, в якій атмосфері зростав геній і чим зараз живе ця родюча і весела земля. Культ Гоголя та інших видатних уродженців полтавської землі в регіоні дуже сильний. Дорогою до столиці нас чекають легендарні Диканька і Великі Сорочинці, хутір Гоголеве-Яновщина, на якому народився класик, а також гончарний парк в Опішні та музей весілля в Будищах.

Першою перед нами постане Диканька. Це − родове володіння найвідомішого українського роду Кочубеїв. Воно нерозривно пов'язане з українською історією та культурою. У Миколаївському храмі вцілів не тільки іконостас 1852 року, але й фамільний склеп Кочубеїв. На околиці села знаходиться Троїцький храм − той самий, де, за легендою, Вакула малював чорта. А в полі біля Диканьки стоять Тріумфальні ворота − єдине, що залишилося від садиби, знищеної в 1930-х. Зате ця арка, що нагадує про війну з Наполеоном − єдина в Україні. Збереглася від старої садиби і алея 800-літніх дубів, під якими прогулювалися практично всі українські гетьмани, царі й вельможі, письменники і художники, котрі відвідували Диканьку. Ми також дізнаємося про знамениту художницю і мемуаристку Марію Башкирцеву, надзвичайно популярну у Франції, і про радянського льотчика, який став вождем племені канадських індіанців. Ось такими людьми багата земля Диканьки.

У розташованому неподалік селі Гоголеве відновлено садибу, в якій минуло дитинство письменника. Ми відвідаємо музейний будинок, парк із гротом і альтанкою, побачимо могили батьків М. Гоголя.

Обід.

Далі прямуємо у Великі Сорочинці. Гордість села − це не тільки прославлений Гоголем ярмарок, а й Преображенський храм − гордість Полтавщини і всієї України. У ньому хрестили Гоголя. Перлиною храму є фантастичної краси величезний різьблений іконостас. Глибина різьблення по дереву не має аналогів в Україні. Храм служить усипальницею гетьмана Данила Апостола (1727-34), на чиї кошти його було зведено.

Наступна наша зупинка − Опішня − «гончарна столиця» України. Ще у скіфські часи тут був центр гончарства. До початку ХХ століття в селі мешкало понад тисячу майстрів, і воно було одним із найбагатших в окрузі. Кожен майстер мав свої секрети, і з тих пір численні музеї України донині поповнюються виробами Опішнянського виробництва. Місцевий музей гончарства − один із найбільших у Європі, а парк глиняних скульптур узагалі не має аналогів!

З Опішні ми проїдемо через село Великі Будищі. Свого часу козаки, що пішли за Іваном Мазепою, давали тут присягу шведському королю. Але більше село відоме як центр ткацького виробництва й місце, де розташований єдиний в Україні музей весілля, відкритий у 2008 році.

 

Диканька Опішня Гоголеве

 

 

 
Організаційні питання:
  • Тривалість екскурсії - 2 дні.
  • Транспорт: комфортабельний автобус на 45 місць.
  • У вартість входять: проїзд, екскурсійне обслуговування по маршруту, групова страховка, вхідні квитки.
  • Готель для ночівлі обумовлюється окремо у кожному випадку залежно від бюджету.
  • ІНДИВІДУАЛЬНІ ЕКСКУРСІЇ - за Вашою заявою - у будь-який зручний час, на будь-якому транспорті (2,5,17,22,30,45 місць).

☎ +38 (099) 55-00-000, +38 (096) 94-00-000

Тур до Полтави: полтавська сюїта


 – 

   дорослих  –     дітей

Дякуємо за Ваше замовлення!

Скоро з Вами зв'яжеться менеджер.


Стародавні фортеці навколо Києва Стародавні фортеці навколо Києва

Переяслав-Хмельницький — музейне царство Переяслав-Хмельницький — музейне царство

Тур до Качанівки: шедеври паркового мистецтва Тур до Качанівки: шедеври паркового мистецтва

Трипілля: до цивілізації древньої Аратти Трипілля: до цивілізації древньої Аратти

Радомишль (замок Радомисль)-Коростень Радомишль (замок Радомисль)-Коростень

Тур выходного дня «Тур в замок Радомысль» Продолжительность тура 1 день Язык – русский, украинский   Тур выходного дня «Тур в замок Радомысль» Продолжительность тура 1 день Язык – русский, украинский

Біла Церква та Пархомівка: парк «Олександрія» та храм Реріха Біла Церква та Пархомівка: парк «Олександрія» та храм Реріха

Тур до Умані: міфи й легенди Софіївки Тур до Умані: міфи й легенди Софіївки

Моринці, Шевченково, Будище: до Шевченківських святинь на Черкащині Моринці, Шевченково, Будище: до Шевченківських святинь на Черкащині

«Замки Черкащини» «Замки Черкащини»

Тур до Чернігова Тур до Чернігова

Тур до Батурина: козацька слава Тур до Батурина: козацька слава

Тур Чигирин-Суботів-Холодний Яр Тур Чигирин-Суботів-Холодний Яр

Tур до Чорнобиля, Припяті. Tур до Чорнобиля, Припяті.

Тур до страусиної ферми: Через Білогородку до чорного африканського страуса Тур до страусиної ферми: Через Білогородку до чорного африканського страуса

Тур в Почаївську Лавру Тур в Почаївську Лавру

Тур до Березової Рудки: візит до графів і піраміди Тур до Березової Рудки: візит до графів і піраміди

Бананова оранжерея: Тропічний рай Бананова оранжерея: Тропічний рай

Тур до Житомиру Тур до Житомиру

Тур до Богуслава Тур до Богуслава

Нові Петрівці: музей битви за Київ Нові Петрівці: музей битви за Київ

Політ на повітряній кулі: тяжіння п\'ятого океану Політ на повітряній кулі: тяжіння п\'ятого океану

Катання на конях Катання на конях

Тур в Святогірську Лавру: тур до донецької святині Тур в Святогірську Лавру: тур до донецької святині

Тур в Кам’янець-Подільський-Бакота-Кривче-Хотин Тур в Кам’янець-Подільський-Бакота-Кривче-Хотин

Тур до Полтави: полтавська сюїта Тур до Полтави: полтавська сюїта

Дорогами Сіверської землі: Новгород-Сіверський, Глухів, Путивль, Батурин Дорогами Сіверської землі: Новгород-Сіверський, Глухів, Путивль, Батурин

Тур до Волині: Місто дев'яти віків - Остріг. Тур до Волині: Місто дев'яти віків - Остріг.

Тур КИЇВ-ОДЕСА Тур КИЇВ-ОДЕСА

7-дневный тур  7-дневный тур "Сокровища Западной Украины"

Тур КИЇВ-ЛЬВІВ Тур КИЇВ-ЛЬВІВ